Zabiegi z zastosowaniem nici rewitalizujących i liftingujących
Nici rewitalizujące i liftingujące
Nici rewitalizujące służą do wykonywania zabiegów spowalniających procesy starzenia się skóry. Zabieg z zastosowaniem tych nici pobudza mechanizmy samoregeneracji skóry, powoduje ujędrnianie skóry. Nici zaimplantowane w tkance są rodzajem rusztowania, które wzmacnia zwiotczałą skórę. Z biegiem czasu nici rozpuszczają się, a jednocześnie następuje odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych. Te równoległe procesy sprawiają, że efekty zabiegu utrzymują się także po całkowitym wchłonięciu nici. W ciągu kilku tygodni – miesięcy od zabiegu obserwujemy spłycenie zmarszczek oraz poprawę ogólnej kondycji skóry. Zabiegi te są niemal bezbolesne i mało inwazyjne. Nici należą do wyrobów medycznych klasy III, posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Do wykonywania tej procedury używane są dwa rodzaje nici – PDO i PLLA, implantowane za pomocą igieł lub kaniuli.
Nici PDO są produkowane z syntetycznego polidioksanonu. Jest to substancja, która potem zostaje całkowicie wchłonięta przez skórę. PDO po około 10–14 dniach zaczyna pobudzać fibroblasty do syntezy kolagenu; zwiększa także produkcję kwasu hialuronowego i elastyny, dzięki czemu dochodzi do naturalnej rewitalizacji skóry i poprawy jej kolorytu.
Nici PLLA powstają z kwasu polimlekowego – polimeru, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, jest biokompatybilny i ulega biodegradacji w okresie do 2 lat. Implantacja nici z kwasem polimlekowym stymuluje produkcję kolagenu i wzrost objętości tkanek. W ten sposób następuje zagęszczenie skóry twarzy oraz wypłycenie zmarszczek i bruzd. Kwas polimlekowy spowalnia procesy starzenia od wewnątrz, stymulując komórki do odnowy.
Wskazania:
Nici liftingujące powstają z tego samego materiału co służące do zaszywania tkanek i wykorzystywane w chirurgii. Aplikuje się je w głębsze partie skóry, aby zapewniały efekt liftingu i odmłodzenia. Dodatkowo pobudzają intensywne procesy rewitalizacji tkanek skóry. Stopniowo się rozpuszczają, dzięki czemu pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu jest ona sprężysta, napięta i nawilżona. Poprawia się owal twarzy, zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne, natomiast skóra pozostaje bardziej sprężysta, gładka. Efekty zabiegów nićmi liftingującymi utrzymują się 12- 24 miesięcy, a zmiany widoczne są natychmiast.
Nici liftingujące to nici z haczykami, które nazywane są wielowymiarowymi. Warto podkreślić, że gęsto nasycone w nich haczyki otwierają się dopiero po umieszczeniu pod skórą. W ten sposób tworzą bardzo wytrzymałe rusztowanie dla opadających tkanek.