Zabiegi z zastosowaniem nici rewitalizujących i liftingujących

Nici rewitalizujące i liftingujące

Nici rewitalizujące służą do wykonywania zabiegów spowalniających procesy starzenia się skóry. Zabieg z zastosowaniem tych nici pobudza mechanizmy samoregeneracji skóry, powoduje ujędrnianie skóry. Nici zaimplantowane w tkance są rodzajem rusztowania, które wzmacnia zwiotczałą skórę. Z biegiem czasu nici rozpuszczają się, a jednocześnie następuje odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych. Te równoległe procesy sprawiają, że efekty zabiegu utrzymują się także po całkowitym wchłonięciu nici. W ciągu kilku tygodni – miesięcy od zabiegu obserwujemy spłycenie zmarszczek oraz poprawę ogólnej kondycji skóry. Zabiegi te są niemal bezbolesne i mało inwazyjne. Nici należą do wyrobów medycznych klasy III, posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Do wykonywania tej procedury używane są dwa rodzaje nici – PDO i PLLA, implantowane za pomocą igieł lub kaniuli.

zabiegi nićmi rewitalizującymi

Nici PDO są produkowane z syntetycznego polidioksanonu. Jest to substancja, która potem zostaje całkowicie wchłonięta przez skórę. PDO po około 10–14 dniach zaczyna pobudzać fibroblasty do syntezy kolagenu; zwiększa także produkcję kwasu hialuronowego i elastyny, dzięki czemu dochodzi do naturalnej rewitalizacji skóry i poprawy jej kolorytu.

Nici PLLA powstają z kwasu polimlekowego – polimeru, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, jest biokompatybilny i ulega biodegradacji w okresie do 2 lat. Implantacja nici z kwasem polimlekowym stymuluje produkcję kolagenu i wzrost objętości tkanek. W ten sposób następuje zagęszczenie skóry twarzy oraz wypłycenie zmarszczek i bruzd. Kwas polimlekowy spowalnia procesy starzenia od wewnątrz, stymulując komórki do odnowy.

Wskazania:

  • objawy starzenia się skóry (oznaki starzejącej się skóry)
  • zmniejszenie elastyczności i sprężystości skóry (wiotkość skóry)
  • zmarszczki (bruzdy, linie, zagłębienia na skórze)
  • cienie pod oczami (sińce pod oczami)
  • ziemista, szara skóra

Nici liftingujące powstają z tego samego materiału co służące do zaszywania tkanek i wykorzystywane w chirurgii. Aplikuje się je w głębsze partie skóry, aby zapewniały efekt liftingu i odmłodzenia. Dodatkowo pobudzają intensywne procesy rewitalizacji tkanek skóry. Stopniowo się rozpuszczają, dzięki czemu pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu jest ona sprężysta, napięta i nawilżona. Poprawia się owal twarzy, zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne, natomiast skóra pozostaje bardziej sprężysta, gładka. Efekty zabiegów nićmi liftingującymi utrzymują się 12- 24 miesięcy, a zmiany widoczne są natychmiast.

Nici liftingujące to nici z haczykami, które nazywane są wielowymiarowymi. Warto podkreślić, że gęsto nasycone w nich haczyki otwierają się dopiero po umieszczeniu pod skórą. W ten sposób tworzą bardzo wytrzymałe rusztowanie dla opadających tkanek.

Wskazania:

  • rozmycie i utrata zarysowanego owalu twarzy
  • opadające policzki, „chomiki” – V-lifting
  • zmarszczki (bruzdy, linie, zagłębienia na skórze)
  • wyraźne bruzdy nosowo-wargowe
  • linie marionetki
Marta Chojnowski
Marta Chojnowski
2024-01-18
Bardzo serdecznie polecam , właściciel ma bardzo dobre podejście do klienta, przekłucie nosa odbyło się profesjonalnie ,zostało wszystko wytłumaczone i pokazane. Bardzo dziękujemy .
AnitaKa
AnitaKa
2024-01-18
5 a nawet sześć i pół gwiazdki😁
Voy Anuszkiewicz
Voy Anuszkiewicz
2024-01-11
Podczas urlopów w rodzinnych Suwałkach, korzystam z usług fryzjerskich Pani Anny w Studio BC i nigdy nie bylem bardziej zadowolony. Umiejętnoś, doświadczeniem, cudowna atmosfera, wspaniali i pogodni ludzie, w mojej ocenie, Studio BC zasługuje na więcej jak 5 gwiazdek 🏆
Aleksandra Rzodkiewicz
Aleksandra Rzodkiewicz
2023-12-05
Robiłam tam kolczyk w nosie i bardzo polecam ❤️ Pełen profesjonalizm, wszystko dobrze zrobione, pan bardzo miły i pomocny. Polecam z całego serca 🥰
Edyta Grzędzinska
Edyta Grzędzinska
2023-12-01
Jestem absolutnie zachwycona usługami kosmetycznymi Izy! Profesjonalizm oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że czułam się komfortowo. Henna brwi z regulacją zasługuje na wyróżnienie👌❤️ - Iza doskonale zrozumiała moje oczekiwania i stworzyła idealny kształt oraz dobrała odpowiedni kolor do brwi.Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości usług kosmetycznych! Za każdym razem do mniej wracam, ponieważ wiem, że wyjdę z niesamowitym efektem🤩❤️
Ilona Namiotko
Ilona Namiotko
2023-11-29
Bardzo polecam ! Zawsze przyjemna atmosfera, zawsze wesoło i zawsze sprawnie i dokładnie. Nie zmienię tego salonu na żaden inny 🙂
Monika
Monika
2023-11-23
Profesjonalna obsługa, super, dokładnie zrobione paznokietki 🙂