Biostymulacja tkankowa

Biostymulacja tkankowa

Stymulatory tkankowe to preparaty biostymulujące, które służą do iniekcji. Ich działanie zapewnia nam: wzrost i działanie tkanki łącznej, silną regenerację, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dają skórze świeżość i promienność.

Odmłodzenie skóry za pomocą stymulatorów opiera się za pomocą stymulowaniu a nie wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego.
Mimo iż preparatów na rynku pojawia się bardzo dużo, każdy z nich ma inne działanie oraz zastosowanie. Stymulatory możemy odróżnić ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, obszary zabiegowe, techniki iniekcji, rezultaty oraz długość ich utrzymywania się.
Stymulatory tkankowe możemy podzielić na klika podstawowych grup ze względu na zawarty składnik aktywny.

biostymulacja tkankowa

Stymulatory tkankowe – składniki:

Kwas hialuronowy – w odróżnieniu od preparatów przeznaczonych do mezoterapii igłowej posiada specjalny sposób sieciowania cząstek lub charakteryzuje się dużą masą cząsteczkową. Dzięki specjalnym właściwościom oddziałuje na fibroblasty oraz adipocyty stymulując je do proliferacji.

Atelokolagen typu I – pochodzenia organicznego ze ścięgien ssaków. Idealny dla skór wiotkich, wymagających poprawy napięcia. Producenci rekomendują preparaty na bazie atelokolagenu dla osób po 25 r.ż. jako profilaktyka starzenia się skóry.

Polikaprolakton (PCL) – jest resorbowalnym polimerem. W zależności od właściwości chemicznych jego rozkład może trwać nawet do 2 lat.

Kwas L – polimlekowy – najsilniejszy stymulator tkankowy, wykorzystywany również w chirurgii estetycznej i ortodoncji do rekonstrukcji ubytków kostnych oraz tkankowych. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat.

Hydroksyapatyt wapnia – wykorzystywany do zabiegów wolumetrycznych ze względu na głębokość aplikacji, stanowi zarówno implant, jak i stymulator.

Aminokwasy – najczęściej występują w preparatach w połączeniu z kwasem hialuronowym stanowiąc prekursory kolagenu i elastyny. Stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej.

Bursztynian sodu – składnik przeznaczony do redermalizacji skóry, przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz działa antyoksydacyjnie. Stymuluje syntezę białek strukturalnych, takich jak kolagen i elastyna.

Polinukleotydy – występują w różnych stężeniach – niskie stężenia około 2mg/ml przeznaczone są do stymulacji okolicy oka i pomagają w takich problemach jak cienie i delikatne zmarszczki okolicy oka. Wyższe stężenia 20-25 mg/ml dedykowane są do intensywnej biorewitalizacji skóry twarzy.

Stymulatory tkankowe różnią się od siebie przede wszystkim składnikami aktywnymi, techniką podania, wskazaniami do zastosowania, a także trwałością uzyskanego efektu.

Po wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych skóra staję się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Preparaty oraz ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie dla każdego klienta.

Marta Chojnowski
Marta Chojnowski
2024-01-18
Bardzo serdecznie polecam , właściciel ma bardzo dobre podejście do klienta, przekłucie nosa odbyło się profesjonalnie ,zostało wszystko wytłumaczone i pokazane. Bardzo dziękujemy .
AnitaKa
AnitaKa
2024-01-18
5 a nawet sześć i pół gwiazdki😁
Voy Anuszkiewicz
Voy Anuszkiewicz
2024-01-11
Podczas urlopów w rodzinnych Suwałkach, korzystam z usług fryzjerskich Pani Anny w Studio BC i nigdy nie bylem bardziej zadowolony. Umiejętnoś, doświadczeniem, cudowna atmosfera, wspaniali i pogodni ludzie, w mojej ocenie, Studio BC zasługuje na więcej jak 5 gwiazdek 🏆
Aleksandra Rzodkiewicz
Aleksandra Rzodkiewicz
2023-12-05
Robiłam tam kolczyk w nosie i bardzo polecam ❤️ Pełen profesjonalizm, wszystko dobrze zrobione, pan bardzo miły i pomocny. Polecam z całego serca 🥰
Edyta Grzędzinska
Edyta Grzędzinska
2023-12-01
Jestem absolutnie zachwycona usługami kosmetycznymi Izy! Profesjonalizm oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że czułam się komfortowo. Henna brwi z regulacją zasługuje na wyróżnienie👌❤️ - Iza doskonale zrozumiała moje oczekiwania i stworzyła idealny kształt oraz dobrała odpowiedni kolor do brwi.Gorąco polecam wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości usług kosmetycznych! Za każdym razem do mniej wracam, ponieważ wiem, że wyjdę z niesamowitym efektem🤩❤️
Ilona Namiotko
Ilona Namiotko
2023-11-29
Bardzo polecam ! Zawsze przyjemna atmosfera, zawsze wesoło i zawsze sprawnie i dokładnie. Nie zmienię tego salonu na żaden inny 🙂
Monika
Monika
2023-11-23
Profesjonalna obsługa, super, dokładnie zrobione paznokietki 🙂