Biostymulacja tkankowa

Biostymulacja tkankowa

Stymulatory tkankowe to preparaty biostymulujące, które służą do iniekcji. Ich działanie zapewnia nam: wzrost i działanie tkanki łącznej, silną regenerację, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dają skórze świeżość i promienność.

Odmłodzenie skóry za pomocą stymulatorów opiera się za pomocą stymulowaniu a nie wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego.
Mimo iż preparatów na rynku pojawia się bardzo dużo, każdy z nich ma inne działanie oraz zastosowanie. Stymulatory możemy odróżnić ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, obszary zabiegowe, techniki iniekcji, rezultaty oraz długość ich utrzymywania się.
Stymulatory tkankowe możemy podzielić na klika podstawowych grup ze względu na zawarty składnik aktywny.

biostymulacja tkankowa

Stymulatory tkankowe – składniki:

Kwas hialuronowy – w odróżnieniu od preparatów przeznaczonych do mezoterapii igłowej posiada specjalny sposób sieciowania cząstek lub charakteryzuje się dużą masą cząsteczkową. Dzięki specjalnym właściwościom oddziałuje na fibroblasty oraz adipocyty stymulując je do proliferacji.

Atelokolagen typu I – pochodzenia organicznego ze ścięgien ssaków. Idealny dla skór wiotkich, wymagających poprawy napięcia. Producenci rekomendują preparaty na bazie atelokolagenu dla osób po 25 r.ż. jako profilaktyka starzenia się skóry.

Polikaprolakton (PCL) – jest resorbowalnym polimerem. W zależności od właściwości chemicznych jego rozkład może trwać nawet do 2 lat.

Kwas L – polimlekowy –(PLLA) jest zaawansowanym materiałem stosowanym w medycynie estetycznej jako jeden z najskuteczniejszych stymulatorów tkankowych. To biodegradowalny, syntetyczny polimer, który od lat jest wykorzystywany w różnych dziedzinach, w tym w chirurgii, ale jego zastosowanie w kosmetyce zyskało szczególne uznanie.

1. Mechanizm działania: Kwas L-polimlekowy działa jako stymulator tkankowy poprzez pobudzanie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Po wstrzyknięciu PLLA do tkanki, wywołuje reakcję zapalną, która pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu – kluczowego białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu poprawia strukturę i gęstość skóry w sposób długotrwały.

2. Efekty: Głównym efektem stosowania PLLA jest poprawa jakości skóry. Po kilku tygodniach od zabiegu, klienci mogą zauważyć wygładzenie zmarszczek, zwiększenie objętości w obszarach, które uległy zwiotczeniu, oraz ogólne odmłodzenie skóry. Efekty są stopniowe, ale długotrwałe, często utrzymujące się przez 18-24 miesiące po serii zabiegów.

3. Bezpieczeństwo i efekty uboczne: PLLA jest uznawany za bezpieczny materiał, który nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ jest biokompatybilny i biodegradowalny. W miejscach wstrzyknięcia mogą wystąpić pewne efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie, opuchlizna czy siniaki, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni.

4. Procedura: Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego PLLA w wybrane miejsca na twarzy, szyi czy innych częściach ciała, które wymagają poprawy. Może wymagać kilku sesji, aby uzyskać optymalne rezultaty, a efekty stają się widoczne po kilku tygodniach, gdy kolagen zaczyna się formować.

Kwas L- polimlekowy jest ceniony za swoje właściwości stymulujące i odmładzające, stanowiąc doskonałą alternatywę dla innych zabiegów estetycznych, szczególnie w przypadku osób szukających naturalnych i długotrwałych rezultatów.

Hydroksyapatyt wapnia – wykorzystywany do zabiegów wolumetrycznych ze względu na głębokość aplikacji, stanowi zarówno implant, jak i stymulator.

Aminokwasy – najczęściej występują w preparatach w połączeniu z kwasem hialuronowym stanowiąc prekursory kolagenu i elastyny. Stymulują regenerację macierzy pozakomórkowej.

Bursztynian sodu – składnik przeznaczony do redermalizacji skóry, przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz działa antyoksydacyjnie. Stymuluje syntezę białek strukturalnych, takich jak kolagen i elastyna.

Polinukleotydy – występują w różnych stężeniach – niskie stężenia około 2mg/ml przeznaczone są do stymulacji okolicy oka i pomagają w takich problemach jak cienie i delikatne zmarszczki okolicy oka. Wyższe stężenia 20-25 mg/ml dedykowane są do intensywnej biorewitalizacji skóry twarzy.

Stymulatory tkankowe różnią się od siebie przede wszystkim składnikami aktywnymi, techniką podania, wskazaniami do zastosowania, a także trwałością uzyskanego efektu.

Po wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych skóra staję się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Preparaty oraz ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie dla każdego klienta.

Wiolcia
Wiolcia
2024-08-06
Serdecznie polecam . Właściciel bardzo profesjonalnie podchodzi do klienta. Przekuwałam kolczyk w wardze oraz brwi. I kolejne wizyty również tylko tutaj.
bartek Be
bartek Be
2024-07-04
Pasjonatka. Ogromna wiedza. Doswiadczenie. Nic tylko polecić.
Anna Kowalewska
Anna Kowalewska
2024-06-12
Super,polecam😻
Agnieszka Brucka
Agnieszka Brucka
2024-04-27
Serdecznie polecam, przemiła obsługa, super komunikacja i profesjonalne podejście do pacjenta, najlepsza klinika !!!
Olga Rapczyńska
Olga Rapczyńska
2024-03-25
Serdecznie polecam! Regularnie korzystam z usług Pani Uli, jak również pozostałych Pań tam pracujących. Wszystkie Panie są mega profesjonalne, ciepłe i życzliwe. Po każdej wizycie czuję się zadowolona i zaopiekowana. Polecam 👍🏻
agi den
agi den
2024-03-20
Szczerze polecam, super atmosfera, profesjonalizm. Korzystałam już wcześniej z usług Studia BC i napewno będę w przyszłości.
Wiola Góral
Wiola Góral
2024-03-15
Polecam z całego serduszka 😍 Profesjonalne podejście do klienta🥇na medal, przesympatyczna atmosfera😘 Jestem zachwycona z rezultatów zabiegów kosmetycznych Pani Uli 😘😘😘 dziękuję ❤️🩷💚
Sylwia Kuczyńska
Sylwia Kuczyńska
2024-03-12
Serdecznie polecam studio BC😍 pełen profesjonalizm, wspaniała atmosfera, obsługa na najwyższym poziomie. Korzystam systematycznie z zabiegów u Pani Uli i za każdym razem jestem zachwycona. Serdecznie polecam 😍